Ostrowo – idealne miejsce na spokojne wakacje

Szukasz idealnego miejsca na wakacyjny wypoczynek? Miejscowości z dostępem do morza oraz innych atrakcji? Wybierz Ostrowo i ciesz się wymarzonym wypoczynkiem.

Gdzie leży Ostrowo?

Ta przepiękna malownicza wieś położona między lasami sosnowymi a piaszczystą plażą. Jest to miejscowość zachowana w tradycyjnym stylu. Mieści się ona na północy Polski pomiędzy Karwią a Jastrzębią Górną. Wieś ma bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego. Mimo rzeszy turystów miejscowość zachowała swój swojski klimat, którego tak bardzo potrzebują i poszukują mieszkańcy dużych aglomeracji.

Ostrowo co warto zobaczyć?

Wieś ta mimo małej powierzchni skrywa w sobie wiele atrakcji, dlatego aby je wszystkie poznać najlepiej zatrzymać się w miejscowych pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych. Ostrowo to miejsce, w którym możemy cofnąć się w czasie za sprawą dostępnego tam obiektu historycznego jakim jest Kaszubska Chata, którą co roku odwiedza wielu turystów. We wnętrzu znajdziemy eksponaty związane z lokalnym życiem w XVIII i XIX wieku. W samym centrum wsi ma swój początek ścieżka prowadząca do rezerwatu przyrody Bielawa, które szczególnie spodoba się fanom pieszych i rowerowych wycieczek na łonie natury. To tylko niektóre atrakcje.

noclegi Ostrowo

Ostrowo gdzie dobrze zjeść?

Wieś ta nie może się poszczycić wieloma barami, smażalniami ryb czy pizzeriami, w których z pewnością każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Fanom słodyczy polecamy zapoznanie się ze specjałami pobliskich cukierni i lodziarni.